• bilgi@fethiyeninrehberi.com

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

12 Nisan 2017 19:59

Fethiye’de Yaşayabileceklerinizin Sınırı Yok!

Fethiye’de Yaşayabileceklerinizin Sınırı Yok!

Ölüdeniz’in berrak suları, göğün mavisine dokunur Fethiye’de… Türkiye’nin güneyinde, kendine has coğrafyası ve tarihin bütün görkemiyle arzı endam eden Fethiye, bir görenin bir daha aklından çıkmayacak bir düştür artık. Antik kent manzaraları, eşsiz mavilerin yanında uzanan kumsalları, tertemiz havası ve ormanlarıyla Fethiye’de size unutulmaz anlar yaşatacak çok yer var. Tatil demek sizin için de yalnızca deniz, kum, güneş demek değilse; Fethiye’de yapılabilecekler listesi oldukça kalabalık. Gelin bunlara etstur sponsorluğunda göz atalım.

Yamaç Paraşütü ile Tüm Fethiye Ayaklarınızın Altında
Yerden yüzlerce metre yükselerek tüm Fethiye manzarasını kuş bakışı izlemek kulağa cazip geliyor mu? Profesyonel yamaç paraşütü hocaları eşliğinde bu heyecanı yaşamak için dünyanın önde gelen merkezlerinden biri Fethiye. Öncelikle biraz cesaret gerektiren bu sporu bir kez deneyenler, kısa süreli heyecanın ardından unutulmaz manzaraları zihinlerine kazıma şansı yakalıyor. Üstelik farklı yamaç paraşütü okulları arasından fiyat ve kalite karşılaştırması yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor.

Uygarlığın Ayak İzleri: Likya Kral Mezarları
Geçmişte yaşamış Anadolu uygarlıklarının en önemlilerinden biri Likya. Bıraktıkları sayısız miras arasında, deniz üzerinden tekneyle geçerken ihtişamıyla göz dolduran Kral Mezarları, Fethiye’nin en bilinen noktaları arasında yer alıyor. Kayalara oyulmuş bu ihtişamlı yapıların MÖ 4. yüzyılda yapıldıkları tahmin ediliyor. En görkemli olan Amnitas mezarına, 100 merdiven basamağı tırmandıktan sonra ulaşılıyor.

Eğlencenin Doruk Noktası Jeep Safari
Fethiye’ye gelmişken mutlaka yapılması gerekenlerden biri de Jeep Safari… Üstü açık arazi araçlarıyla yapılan ve birkaç saat süren bu turda eğlence doruklara çıkıyor. Tur boyunca Tlos Antik Kenti, Yakapark, Saklıkent güzergahlarından geçerek son olarak Patara Plajı’na ulaşıyorsunuz. Saklıkent’ten sonra bir güzel çamur banyosu yapabilirsiniz. Hiç ummadık yerlerde karşınıza çıkarak su tabancalarıyla sizi su savaşına davet eden çocuklar ve hortumlarıyla üzerinize su sıkan yetişkinler işin eğlence dozunu artırıyor. Bu tura, mayo ya da bikini ile katılmak oldukça faydalı olabilir.

Ölüdeniz’de Denizin İçindeki Yıldızlara Dokunun
Ölüdeniz yalnızca gündüzleri değil geceleri de capcanlı ama bildiğiniz gece hayatı anlamında değil. Gece kanosu sizi bir masal diyarına çağırıyor. Akşam olup, karanlık çökünce çift kişilik kanolarla denize açılıp, planktonların dünyasını keşfedebilirsiniz. Suyun içinde elinizle dokunduğunuz planktonlar yıldız gibi ışımaya başlıyor ve ortaya unutulmaz manzaralar çıkıyor.

Hayalet Şehir Kayaköy’de Farklı Bir Deneyim
Terkedilmiş taş evleriyle maziye biraz hüzünle ama çoğunlukla hayranlıkla bakmanızı sağlıyor Kayaköy. 1957 depremiyle ağır hasar gören bu Rum köyü, 1923 Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi zamanında da nüfus değişikliği olan yerlerden. İki farklı yerleşimin bulunduğu Kayaköy’ün terk edilmiş evleri ve kiliseleri “hayaletli şehir” olarak anılıyor. Fotoğrafa meraklıysanız, burada eşsiz kareler yakalamanız an meselesi.

Fethiye’nin tarih meraklılarını, heyecan arayışındakileri ve doğa aşıklarını memnun edecek sayısız durağı, asla doyulmayacak bir yolculuğa davet ediyor keşif severleri.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.